Článek o felinoterapii v Ústí nad Labem

Děkuji paní Táni Bludské z následující příspěvek ( ale zejména za vynikající péči o kocourka Dimitrije).

Jmenuji se Táňa Bludská jsem zaměstnána v Základní škole speciální a mateřské v Ústí nad Labem a pracuji tam jako asistent pedagoga. Chovu koček se věnuji již 26let za tu dobu jsem měla plemena koček barmské, orientální,siamské, ale zvítězilo plemeno perské a mainské mývalí. Na výstavách se věnuji pouze plemenu perské kočky. Kočky jsou můj celoživotní koníčeka ráda prostřednictvým kočičího vrnění pomám dětem a lidem, kteří mají radost z kočičí přítomnosti. V září 2011 v naší škole proběhl Den otevřených dveří, kde si poprvé své schopnosti a lásku k dětem vyzkoušel můj perský kocourek Bastien Berounka -  hvězda mezinárodních výstav - a obstál na jedničku .Tak každých 14 dní dojíždí za dětmi do naší školy a dělá jim radost. Pro naše terapeutická zvířátka paní ředitelka nechala upravit hernu pro odpočinek a zábavu . V dubnu u mě doma přibyl další chlupáček,  a to mainský mývalí kocourek (až z Ostravy, od paní Zdeňky Štíhlové) Dimitrij Antonovič, který měl svou premiéru v květnu 2012, a opět obstál na výbornou. Velice rád a s velkým klidem si prošel celou školu a navštívil i některé třídy , kde byly děti okouzleny,  jaký je obrovský . Tak se všechny naše děti v naší škole můžou těšit na dva terapeutické kamarády, až jim zase přijedou dělat radost zdraví kocouři Bastien Berounka a Dimitrij Antonovič, teď už oba z Ústí nad Labem.